zelencukiovosje fin

На четиричлено семејство во март му биле потребни минимум 32.852 денари за да ги задоволи основните потреби.

stevobilbord fin

Северна Македонија викендов го одржува првиот круг од претседателските избори .Ова е првото гласање во земјата под ново име, додека општеството се бори со постојани економски проблеми и корупција.

predizborenmolk fin

Вечерва на полноќ завршува деветнаесетдневната кампања и почнува молкот пред неделните претседателски избори и предвремените локални во општините Охрид, Дебар и во Ново Село и почнува изборниот молк.
Двајца од тројцата кандидати за претседател ја завршуваат изборната кампања со средби со граѓани и митинзи, додека кандидатот поддржан од Алијанса за Албанците и „Беса“, Блерим Река, вчера со митинг во Тетово ја заокружи изборната кампања.

kluckaDK fin

На автопатот Демир Капија-Смоквица, кај клучката Демир Капија, денеска ќе се изведуваат градежни активности за поставување индуктивни јамки, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај. Автомотосојузот на Македонија.

vreme fin

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

grip fin

Во текот на изминатата недела (од 1 април до 7 април), во државава се регистрирани 283 заболени од грип, што е за 40,8 отсто помалку споредено со неделата пред неа кога беа регистрирани 478 заболени. Не се регистрирани смртни случаи асоцирани со грип, се наведува во извештајот објавен денеска на веб страницата на Институтот за јавно здравје.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.