Бадник неработен за православните, Божик за сите граѓани

Објавено на 5 јануари, 2016 во 09:42

Од министерството за труд и социјална политика информираат дека утре,среда 6- ти јануари,Бадник ден пред Божик е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

7-ми јануари,четврток,прв ден од Божик ,според православниот календар е неработен ден за сите граѓани.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.