Гори скелето од кое се облекува ЕВН во барок

Објавено на 16 февруари, 2016 во 09:01

Гори скелето од кое се монтира новата барокна фасада на ЕВН на скопскиот плоштад, јави Плусинфо.

Пожарникарски екипи со шест возила успеаја за брзо време да го локализираат пожарот.

За среќа, нека повредени, адопрва ќе се проценува материјалната штета.

Извор: Плусинфо

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.