Временска прогноза

Објавено на 19 февруари, 2016 во 06:42

Денеска  претпладне на места се уште ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот ќе има повеќе сончеви периоди.

Во југозападните делови ќе дува умерен до засилен западен ветер. Облачно и посвежо време ќе преовладува во сабота, кога ќе има и повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег и ќе дува повремено засилен северен ветер.

 

Потоа во недела и понеделник ќе преовладува стабилно време, а дневната температура ќе биде во пораст.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.