Ванхауте утрово на twiter порачува да се потсетиме што е демократија

Објавено на 19 февруари, 2016 во 08:59

Белгискиот олеснувач на преговорите, во моментов за медиумската реформа, Питер Ванхауте, утрово, по неуспехот да се дојде до договор, а во пресрет на оценката на ЕУ и на САД околу условите да се одржат фер и демократски избори на 24 април, на Twitter порача да се сетиме на демократијата.

На сликата (од објавата) со намуртена мачка, стои следниов текст:

„Демократијата бара компромис – бара разумни луѓе – бара здрав разум – бара компетентни политичари – бара да се биде во служба на народот!“

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.