Временска прогноза

Објавено на 20 февруари, 2016 во 06:57

Денеска  ќе преовладува облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Повеќе врнежи се очекуваат во северните и западните делови, каде на планините ќе се формира нова снежна покривка. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено долж Повардарието.  Температурата д 11 степени.

 

Потоа во недела и понеделник ќе биде сончево со пораст на дневната температура. Од вторник ќе преовладува променливо време со повремен локален дожд.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.