Питер Ванхауте на Твитер: Каде се наоѓа музејот на ВМРО ДПМНЕ го нема тоа во мојот туристички водич

Објавено на 22 февруари, 2016 во 08:59

Белгискиот експерт, олеснувачот во преговорите Питер Ванхауте на Твитер напиша:

Планирам да напишам Туристички водич, прв за Скопје. Размислувајќи како турист, гладен за историја. Каде се наоѓа Музејот на ВМРО-ДПМНЕ, го нема тоа во мојот водич.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.