Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, денеска и утре ќе престојува во службена посета на Кралството Белгија.

Вицепремиерот Анѓушев, како што соопшти неговиот кабинет, ќе учествува на тркалезна маса во организација на стопанската комора ВОКА (Voka – Kamer van Koophandel Antwerpen Waasland) во Антверпен, а ќе има и средба во Брисел со заменик претседателот на Владата и министер за економија и вработувања на Кралството Белгија, Крис Петерс.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново