Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец и тепература од 5 до 12, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 21 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.Температурите од 10 до 27 степени.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.