Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svsava fn

Српската заедница во земјава со свечена Светосавска академија вечер во Македонскиот народен театар ќе го одбележи 27 Јануари, Националниот празник на Србите – Денот на српскиот просветител Свети Сава. 

На настанот најавено е обраќање на премиерот Оливер Спасовски, како и на делегациии од Србија и од Република Српска, а ќе се одржи и богата културно-уметничка програма.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново