Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zbogar fin

2.07.2020

Евроамбасадорот Самуел Жбогар, на својот „Твитер“ профил објави дека земјата е чекор поблиску до ЕУ, по утврдувањето на Преговарачката рамка на Европската Комисија.

„Уште еден важен чекор за Северна Македонија на патот кон ЕУ. Европската комисија ја испрати нацрт-преговарачката рамка до Советот на ЕУ за разгледување од страна на земјите-членки“, напиша Жбогар на „Твитер“.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново