УХМР: Променливо облачно време со сончеви периоди , од понеделник обилни врнежи од дожд

Објавено на 15 април, 2021 во 07:26

oblaci 30558 1

15.04.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На планините во северозападните делови повремено ќе провејува снег. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Од утре попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, со променлив интензитет.

Во понеделник се очекуваат обилни врнежи на повеќе места.

Стефани Манева 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.