Променливо облачно со сончеви периоди од утре дождливо со снег на планините

Објавено на 16 април, 2021 во 07:42

promenlivosoncevo fin

16.04.2021

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголемвува и од југозапад ќе започнат повремени врнежи од дожд, додека на планините снег.

Ќе дува и слаб до умерен ветер, а температурата ќе се искачи од 9 до 17 степени.

Во Скопје и околината, ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди, а во текот на вечерните часови ќе има и услови за дожд. Максималната температура ќе се искачи до 13 степени.

За утре прогнозата е претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На планините на северозапад ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.