Скопското јавно обвинителство поведе постапка против надзорник од КПУ Идризово, кај кого вчера е пронајдено марихуана, а при претрес во неговиот дом и девет парчиња муниција.

Студентскиот пленум силно се спротиставува на формирањето на уште еден, нов државен универзитет во Република Македонија.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините.

Анкетната комисија за скандалот со фалсификувањето на личните документи што се формираше на иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ, а во која опозицијата одби да учествува, денеска ќе ја одржи првата седница.

Проект за поддршка за воспоставување на надворешен механизам за контрола на работата на полицијата ќе биде промовиран денеска во Скопје, тој ќе се реализира во период од пет месеци и се очекува да заврши до крајот на април годинава.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.