Од министерството за труд и социјална политика информираат дека утре,среда 6- ти јануари,Бадник ден пред Божик е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно без забрани и застои по влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на Страцин до 50метри.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и потопло време со умерен јужен ветер и повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег.

Околу половина метар изнесува снежната покривка на скијачките терени на планината Кожуф, информира извршниот директор на компанијата ски-центар Кожув Ангел Наков, која е со седиште во Кавадарци, пишува Локално.

Сообраќајот на сите патни правци низ Македонија се одвива без забрани и застои, по влажни коловози. Од 07:30 часот се укинати забраните за тешки товарно возила Стража, крак – Маврово и Пресека.

АМСМ соопшти дека од 07:30 часот е укината забраната за тешки товарни возила на Стража, Маврово и Пресека.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново