mvr fin

Еден патник на автобус се здобил со тешки телесни повреди, а 20 се полесно повредени во вкупно 13 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

dozdlivden fin

Утринската температура ќе се движи од два до 10 степени, а дневната температура од 10 до 16 степени.

oblacnososonce fin

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

bosnjakovski fin

Националната химна останува, ниту некогаш се разговарало химната да претрпи измени, ниту за тоа ќе се разговара. Химната останува иста и текстуално и инструментално, рече на денешната прес-конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

dimitrov riker fin

Шефот на дипломатијата Никола Димитров, на првиот ден од посетата на Вашингтон, оствари средби со помошник државниот секретар Филип Рикер, како и со конгресменот Брендан Бојл, на кои беше изразено задоволство од придружувањето на Северна Македонија во Алијансата.

mediumi fin

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) апелира да не се користат малолетници во платено политичко рекламирање во изборната кампања за претстојните Претседателски избори.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново