Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Банско осамна утрово под полициска опсада, а причината е акција на полиција во потрага по крадени автомобили од банда која работи меѓу Софија и Банско.

Криминалната банда краде автомобили само од една марка, а нејзините членови се од Пловдив.

Дел од откриените шест возила се пронајдени во „Мавриковата куќа за гости“, а два од луксузните автомобили се правени по нарачка.

Полициската акција е преземена откако во последните денови се водат за исчезнати џипови на гости на туристичкиот град.

Сопственикот на куќата каде се пронајдени автомобилите е уапсен. Конфискувани се Ауди, Мерцедес, БМВ, Фолкваген Туарег и 2 џипови. Внатре во гаражата биле пронајдени сите потребни машини за сечење на автомобилите.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner