Уште две нови експлозии во Брисел

Објавено на 22 март, 2016 во 08:59

Нападната е станицата “Мелбек” во близина на Европската комисија.

Две нови експлозиии ја потресоа станицата “Мелбек” на метрото во Брисел.

Главниот град на Белгија е во војна со тероризмот. Едната експлозија се случила до зградите на Европската комисија, на плоштадот “Шуман“, втората – во близина на предградието Моленбек каде беше уапсен терористот Салах Абдеслам.

Чад излегува од станици на метрото, соопштија очевидци.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.