Турски авион слетал вон пистата во Приштина

Објавено на 3 мај, 2016 во 09:01

Авион на „Туркиш ерлајнс“ кој доаѓал од Истанбул синоќа при слетувањето излегол надвор од пистата на аеродромот во Приштина.

Според тамошните медиуми, во инцидентот немало повредени во авионот во кој имало 143 патници и осуммина членови на екипажот. Приштинскиот аеродром е привремено затворен се до завршување на истрагата за несреќата.

Извор: Радио Слободна Европа

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.