Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во полн вагон од лондонската подземна железница утрово се случила експлозија, во која има повеќемина повредени.

На местото каде што се случила експлозијата има полицајци и спасувачки екипи, соопшти Лондонската амбулантска служба. Станицата Парсонс Грин е затворена, а железничкиот сообраќај е делумно прекинат, јави полицијата во Лондон. Би-Би-Си извести дека во експлозијата има повеќемина повредени кои имаат изгореници.

На социјалните мрежи кружи слика од бела канта од која излегуваат жици, каде наводно била поставен експлозивот. Полицијата сѐ уште не ја потврдила автентичноста на фотографијата. Очевидци тврдат дека слушнале силен звук и виделе огнен ѕид во времето на експлозијата. Луѓето во паника бегале од станицата на метрото.

Во Велика Британија во сила е висок степен на предупредување од тероризам. Во четирите напади кои се случија годинава, загинаа 36 лица.

Извор: Дојче веле

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново