Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Западните делови на Германија од вчера попладне се зафатени од обилни снежни врнежи, кои предизвикаа проблеми во патниот и воздушниот сообраќај.

Како што јави ДПА, поради снегот времено е запрен целиот сообраќај на аеродромот во Дизелдорф, чиј претсавник изјави дека засега не е познато колку долго тој ќе остане затворен.

На најголемиот аеродром во Германија, франкфуртскиот. функционира само една писта, поради што се откажани голем број летови или се изведуваат со задоцнување. Претставник на аеродромот оцени дека состојбата е „драматична“.

Откажани се повеќе летови и од аеродромот Келн-Бон, но тој засега не е затворен за сообраќај и кон него се пренасочуваат авионите што требаше да слетаат во Дизелдорф.

Снегот во делови на Германија почна да паѓа во петокот попладне, но денеска во попладневните часови снежните врнежи се интензивираа.

Поради снежните врнежи сообраќајот се одвива отежнато по повеќето патни правци во западните делови на Германија, а остатоците од снег и мразот на патиштата беа причина за поголем број сообраќајни несреќи, при кои се повредени неколку лица.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.