Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svedska fin

Повеќе од 100.000 домаќинства се без струја во среда наутро откако силна бура ја погоди Шведска.

Бурата Алфрида предизвика проблеми во сообраќајот, паднати дрвја ги блокираа патиштата, а не сообраќаат ни траектите.

Јужните шведски региони, Свеланд и Готланд, се најмногу погодени од силни ветришта во вторник вечерта, кои продолжија и утрово, додека Норланд помина полесно.

Предупредувања за силно невреме објавени се во источена Свеланд, делови од Стокхолм и Упсала, како и на островот Готланд.

Спасувачките сервиси и Шведското транспортно друштво испратија свои екипи да ги отстрануваат паднатите дрвја од патиштата. Сепак, до утрово не биле пријавени случаи на повредени луѓе поради невремето.

Авионскиот превоз не е во прекин поради невремето.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.