Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

droga fin

Во соседна Србија меѓу младите се почесто се користи нова дрога која најчесто ја земаат студенти, пави Прва телевизија.

Како што се наведува, името на тој анркотик е модафинил и постои во Србија.

„Тоа е една психоактивна и психосимултана супстаниција, налик на амфетамин. Нема идентични својства, но може така да се гледа на неа. Оваа супстанца не е регистритана на пазарот, па илегално е присутна и се спомнува интернет како начин на набавување на супстанцата“, вели фармацевтот Јанко Самарџиќ.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново