Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

tepacka fin

На вчерашната седница на која се расправаше за турската вена интервенција во Сирија, изби масовна тепачка во турскиот парламент. Инцидентот се случи додека зборуваше опозициски пратеник, кој претходно го обвини претседателот Ердоган за презир кон војниците убиени во Сирија.

Пратеникот оцени дека испраќањето трупи во областа на конфликтот без воздушна поддршка е неодговорно однесување на Претседателот.

Поради тоа, Обвинителството започнало истрага за навреда на претседателот.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново