Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

stoilov fin

Традиционалната манифестација „Маж на годината“ на Македонија ги објави резултатите од изборот за оваа 2019 година.

Според гласовите на социјалните мрежи, годинава титулата оди во рацете на капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов.

Признанието македонскиот репрезентативен пикер ќе го добие на свеченоста која треба да биде организирана следната среда во хотелот „Дабл Три бај Хилтон“ во Скопје.

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново