Новото заштитно лице на парфемот Chanel N°5

Објавено на 28 октомври, 2013 во 11:16

Честа да се претставува апсолутната класика,парфемот Chanel N°5, ја имаа Nicole Kidman и Audrey Tautou и Brad Pitt.

Им се придружи уште една легенда – заштитно лице станa Marilyn Monroe.

 

Marilyn не е избрана случајно, во 1952. Во интервју за списанието Life на сите им ја изговори добро познатата реченица дека спие обвиена само со мирисот на капките парфем Chanel N°5.

Како и ан кој начин ќе биде презентирана целата рекламна кампања со култната плавуша ќе можеме да видиме во декември.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.