2cellos

05.04.2021

Стјепан Хаусер и Лука Чулиќ повторно се собраа да ја прослават 10-годишнината од својата кариера.

garvanliev makedonija

24.03.2021

Македонскиот јавен сервис МРТ одлучи пејачот Васил Гарванлиев да остане наш претставник на овогодинешното издание на Евровизија.

AleksandarPanovski fin

20.03.2021

Веќе пишувавме за Александар Пановски, младиот хармоникаш на кој многу македонски автори, композитори и аранжери му предвидуваат извонредна музичка иднина .

vasil garvanliev

12.03.2021

Премиерно пред македонската публика вчера беше промовиран спотот за евровизиската песна „Here I stand“, во Дневник 1 на МРТ , со која ќе се претставиме на 65-то издание на Евровизија во Ротердами. И оваа година Македонија ќе ја претставува Васил Гарванлиев, а песната сега веќе е достапна и на јутјуб – каналот за сите евровизиски фанови.

tozovac fin

06.03.2021

- Точно е дека завршив во болница поради пневмонија и корона, но многумина се борат со овој проблем. Веќе не е никаква вест дека некој има круна, но дека ја нема - рече Тозовац и додаде дека и покрај сериозноста на ситуацијата, тој е оптимист кога станува збор за неговиот понатамошен тек на лекување.

dinomerlin

04.03.2021

Дино Мерлин откри детали од неговиот живот за кои многумина не знаеја.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново