После долгата пауза, Ед Ширан се враќа со празничен подарок за публиката: Слушнете ја „Afterglow“ (видео)

Објавено на 22 декември, 2020 во 11:58

Ed Sheeran new song

22.12.2020

Повеќепати наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера ја објави својата нова песна под називот „Afterglow“.

Оваа песна е неговиот празничен подарок за сите фанови ширум светот.

„Песната „Afterglow“ ја напишав минатата година и ви ја посветувам на сите вас. Тоа не е првиот сингл од идниот албум, туку само песна која многу ја сакам, а се надевам дека и на вас ќе ви стане драга. Уживајте! Ви посакувам среќен и безбеден одмор за време на празниците. Среќна Нова година!“, порача Ширан.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.