Се снима документарен филм за Елтон Џон, откриено на што ќе биде ставен фокусот

Објавено на 20 мај, 2022 во 14:10

Објавен е снимање на документарен филм, кој ќе се фокусира на раните години од кариерата на Елтон Џон и турнејата „Farewell Yellow Brick Road“.

Според NME, режијата ја потпишуваат Р.Ј. Катлер и Дејвид Фурниш, сопругот на Елтон Џон.

Филмот ќе прикаже неколку досега невидени снимки од концерти од изминатите пет децении, рачно напишаниот дневник на британски музичар, како и актуелни снимки на Елтон Џон и неговото семејство.

Датумот на прикажување сè уште не е објавен, но се очекува прво да биде објавено ограничено кино издание пред филмот да пристигне на Дизни +.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.