Трик од искусните домаќинки: Отстранете ги загорените наслаги од пеглата за две минути (видео)

Објавено на 19 мај, 2022 во 11:21

Неверојатно но многу делотворно…

Изгледа неверојатно, но аспиринот или парацетамолот навистина најбрзо и најлесно ги чистат дамките од пеглата.

Потребно ви е:

парацетамол или аспирин
крпа
пинцета

Ако имате тврдокорни дамки на пеглата, најлесно можете да ги отстраните со аспирин или парацетамол. Вклучете ја пеглата на максимум и исклучете ја опцијата за пареа. Со пинцета земете ја таблетата за да не се изгорите и тријте на местото каде што се дамките, па пребришете со крпата.

Додека го правите ова, отворете ги прозорците.

И сами ќе забележите како дамките брзо и лесно исчезнуваат.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.