Grenland fin

Истражувачи на Светската метеоролошка организација (СМО) открија нов рекорд на најниска температура на Земјина северна хемисфера.

sicilija fin

До 31 јули, наредната година, на Сицилија за венчавка млад пар ќе добие по 3.000 евра. Ваква одлука донесоа Властите на Сицилија.

Parkvrakagjubre fin

18.09.2020

Посетителите на националните паркови во Тајланд можат кратко по враќањето дома да примат пакети во кои управата им го испраѓа сметот што го оставиле зад себе.

Venerasofosfin fin

16.09.2020

Во атмосферата на Венера е откриен гасот фосфин, кој на Земјата го има само како производ на бактерии, но астрономите категорично ја отфрлаат можноста дека на „сестрата-близначка“ на нашата планета има или имало услови за живот.

istanbulskata nevesta 1

Веројатноста дека оние кои гледаат турски серии ќе ја посетат Турција е двојно поголема од оние кои не ги следат овие филмски остварувања, соопшти Netflix.

rabotaoddoma fin

07.09.2020

Џонатан Дингел и Брент Нојман од Универзитетот во Чикаго истражувале за видовите работни места кои потенцијално може да се извршат од дома, објави Bizlife.

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново