Величенствената убавина на брановите

Објавено на 18 февруари, 2016 во 09:51

Убави и величествени! Морските бранови, кои ќе ги видите во следниот материјал, ќе ве натера да сонувате за море, сонце и сурфање. Кадрите се на Warren Keelan or Ray Collins кои забавниот сајт boredpanda повеќе пати ги објавил.

Сега дел од снимките се споени во една неверојатна галерија од која запира здивот. Морска пена, која милува песок, бранови, кои нежно ги полеваат малите камчиња, величие, што како да сака да биде освоено од наредниот храбар сурфер што ќе се осмели да излезе пред неколкукометарските бранови.

Кадри, кои се фатени во вистинскиот момент, кои никогаш нема да се повторат. Дали сте освоиле некогаш нешто слично?

Па, она што ќе го видите во галеријата со фотографии, веројатно ќе ве инспирира ова лето и вие да ја снимите убавината на морето.

 

Извор: Локално.мк

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.