Усните како дела на уметноста

Објавено на 15 март, 2016 во 10:39

Бурното секојдневие на современата жена ја соочува со бројни тестови секој ден. Едно од нив, иако неочекувано, е постојаната убава надворешност.

Пример за таков момент ни дава професионалната шминкерка Андреа Рид, која вешто создава исклучително убави слики на усните.

Задоволство за нас е да ви ги претставиме убавите резултати од синергијата на уметност и козметика во нашата галерија.

Пример за таков момент ни дава професионалната шминкерка Андреа Рид, која вешто создава исклучително убави слики на усните.

Задоволство за нас е да ви ги претставиме убавите резултати од синергијата на уметност и козметика во нашата галерија.

Извор: Локално.мк

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.