Полицијата уапси Русинка која се обидела да го продаде синот за 1.500 фунти

Објавено на 1 април, 2016 во 07:24

Вознемирувачко видео на кое може да видите како полицијата во Русија на дело ја фаќа мајката која сакала да го продаде своето бебе за само 1.500 фунти било објавено на интернет и предизвикало бурни реакции ширум светот.

Преправен полицаец се претставил како потенцијален купувач откако добил дојава како една жена се обидува да го продаде сопственото бебе.

Целото случување се одвивало на југозападот на Русија во покраината Северна Осетија.

На снимката може да се чуе како преправениот полицаец ја прашува жената: Колку чини? Дали е момче или девојче?

Откако бебето заспало, мајката одговорила: „Момче е ,а чини 1.500 фунти“. По ова признание полицаецот го открил своето виситнско занимање и ја уапсил жената, а бебето било предадено на социјалната служба.

Неименуваната жена која се занимава со проституција во полиција изјавија дека едноставно била приморана да го продаде синот бидејќи не можела да ја издржува постарата ќерка.

Извор: Плусинфо.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.