Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл во понеделникот открија нови детали за својата венчавка на 19 мај, вклучувајќи и тоа дека свеченоста ќе вклучува поворка со кочијата низ улиците на Виндзор.
Венчавката во капелата Сент Џорџ во дворецот Виндзор ќе започне напладне и двојката ќе ја венча надбискупот Џастин Велби, објасни палатата Кенсингтон. Час подоцна двојката ќе се провози во кочијата по улиците на гратчето.

„Се надеваат дека тој краток пат ќе овозможи на голем број луѓе да се соберат околу Виндзор и да уживаат во атмосферата на тој посебен ден“, соопштила палатата.

Нововенчаната двојка ќе им се придружи на гостите од конгрегацијата на приемот во салата на „Сент Џорџ“. Подоцна истата вечер таткото на младоженецот, принцот Чарлс, ќе приреди прием за младенците и за нивните блиски пријатели и семејството.

Истиот ден се одржува финалето на ФА-купот, на кое братот на Хари принцот Вилијам обично му го предава трофејот на победникот како претседател на Фудбалскиот сојуз па сè уште не се познати неговите планови.

Вилијам минатиот месец рече дека брат му сè уште не го побарал за кум, како што се очекува, и рекол дека сè уште размислува како да ги подмири двете истовремени обврски.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.