Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kajli fin

“Во 21-вата година, таа ќе стане најмладата милијардерка која сама успеала. Добредојдовте во времето на екстремното влијание на славата“, вака гласи најавата на „Форбс“ за августовскиот број, чија насловна страна ја краси Кајли Џенер.

Полу- сестрата на Ким Кардашијан, Кајли Џенер, која сега е мајка на едно дете, може да се пофали со богатство од 900. милиони долари што е „натрупано“ за помалку од три години, пишува Форбс.

Кајли Џенер нема професија,не е пејачка, ниту глумица, таа е едноставно позната. Прво, младата девојка, се здоби со популарност во реалното шоу за животот на семејството Кардашијан.

Таа потоа станува многу популарна на социјалните мрежи, со над 100. милиони следбеници само на Инстаграм. Во просек, нејзината веб-страница дневно собира 4-5 милиони допаѓања.

Денес таа има и успешна козметичка компанија.

Августовскиот број на Форбс е поветен на жени-милијардерки.

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.