Еликсир на младоста, а воедно лековит

Објавено на 11 април, 2022 во 11:23

Ова е одличен еликсит кој го зајакнува имунитетот, го регулира метаболизмот, ги чисти крвните садови и црниот дроб, го подобрува тенот и ги пегла брчките. Ако го пиете, ќе се ослободите од запек и никогаш нема да знаете што е склероза. Рецептот за овој лек е пронајден во стар тибетски манастир, напишан на глинени плочи и напишан пред повеќе од 2.000 години.

За неговата подготовка се потребни само три состојки:

100 мл свеж сок од лимон,
200 гр мед
50 мл маслиново масло.
Измешајте ги состојките и земајте ја смесата секое утро, на празен стомак.

Овој еликсир се препорачува двапати годишно по еден месец – есен и пролет.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.