Facebook воведува промена за корисниците со блокирани сметки, еве за што се работи

Објавено на 20 декември, 2021 во 10:29

Многу корисници се пожалиле на комуникација со поддршката на Facebook откако нивната сметка на таа социјална мрежа била блокирана поради некоја причина. Така, сега Меtа одлучи да лансира нова функција.

Станува збор за разговор во живо кој ќе им олесни на корисниците на Facebook кои немаат пристап до нивните сметки да контактираат со поддршката за корисници, пишува порталот India Today. Ова може да биде од голема корист за луѓето кои сакаат да ја вратат својата сметка и поефикасно да го решат овој проблем.

Меtа објави дека почнале да тестираат разговор во живо за корисници кои зборуваат англиски чии сметки се блокирани. Првиот тест се фокусира на корисници кои не можат да пристапат до нивната сметка поради невообичаена активност или прекршување на правилата на заедницата на Facebook

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.