Големи и цврсти: Торби што не се симнуваат од тронот на популарноста

Објавено на 5 јануари, 2022 во 11:43

Поголемата чанта е достапна во многу продавници долги години, ја нудат поголеми и помали брендови бидејќи секоја жена сака да ја вклопи во секојдневниот стил.

Практична е бидејќи можеме да стави сè што ни треба.

Не постои горен што се затвора, овие чанти се најчесто отворени но тоа ги прави практични.

И Меган Маркл е љубител на оваа практична чанта, ја има во понеутрални тонови.

Покрај класичните еднобојни чанти, брендовите нудат и различни верзии со лого или мал мотив.

Припадниците на стилскиот минимализам сакаат чанти во сиви нијанси.

Овој тип на чанта најчесто е изработен од вистинска или еколошка кожа која е многу цврста.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.