Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ljubovenpar fin

Што ве очекува денска според астролошкиот календар:

Овен
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде недостижен и повеќе ќе се интересира за неговиот социјален живот отколку за вас.
РАБОТА: Можни се разни проблеми од логистичка и административна природа.
ЗДРАВЈЕ: Чувствително.

Бик
ЉУБОВ: Ќе имате поинтересни контакти, но можеби размислувате за некој со кого неодамна сте раскинале.
РАБОТА: Промени, особено за оние кои се занимаваат со приватен бизнис.
ЗДРАВЈЕ: Нервозен стомак.

Близнаци
ЉУБОВ: Иако ќе бидете расположени, денес нема да најдете љубов, но можеби некој ќе ви се допадне.
РАБОТА: Постои можност да најдете дополнителна работа.
ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

Рак
ЉУБОВ: Ќе имате пријатна комуникација со саканата личност, но нема да воспоставите блиски односи.
РАБОТА: Ќе барате нова работа или ќе добиете понуда за нова работа.
ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Лав
ЉУБОВ: Мислењето за околината е многу важно за вас. Поради ова, ќе се потрудите околу вашиот изглед и можеби ќе имате повеќе можности за љубов.
РАБОТА: Можни се промени поврзани со работата.
ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

Девица
ЉУБОВ: Ако веќе сте во врска, можни се проблеми поради многу „растегливото“ разбирање на верноста.
РАБОТА: Може да добиете повеќе од една понуда за работа.
ЗДРАВЈЕ: Цврсто.

Вага
ЉУБОВ: Ќе помислите на личност која е далеку или на некоја со која не можете да бидете.
РАБОТА: Неповолен период за склучување договор. Не мора слепо да верувате на никого.
ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Скорпија
ЉУБОВ: Во овој период сте премногу склони кон мечтаење, поради што нема да ги препознаете можностите што ви се нудат.
РАБОТА: Лош ден за оние кои управуваат со туѓи пари.
ЗДРАВЈЕ: Внимателно со лековите.

Стрелец
ЉУБОВ: Нема да бидете расположени за љубов на долг рок. Вашиот слободен дух не ви дозволува да го направите тоа денес.
РАБОТА: Ќе бидете распнати помеѓу разни добри можности.
ЗДРАВЈЕ: Проблеми со апетитот.

Јарец
ЉУБОВ: Недоволно јасна комуникација може да доведе до проблеми во љубовната врска.
РАБОТА: Можете лесно да најдете нова работа, како што веројатно сакате.
ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Водолија
ЉУБОВ: Во овој период, ви се допаѓаат луѓе кои не се расположени да се посветат на кој било начин.
РАБОТА: Деловен партнер ќе ве изневери.
ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

Риби
ЉУБОВ: Ќе имате потешкотии да ја разликувате реалноста од она што е плод на вашата имагинација, особено во љубовта.
РАБОТА: Ќе мора да бидете поодговорни. Држете се подалеку од сомнителни постапки и луѓе.
ЗДРАВЈЕ: Променливо.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново