Летни сандали со врвки: интересни и лесни за комбинирање

Објавено на 20 јуни, 2022 во 12:03

Овој тип на чевли одлично се комбинираат со здолниште-панталони и мини здолниште. Оваа сезона ни носи голем број на варијанти на овие чевли со потпетица, некои се дури и украсени со цветни мотиви.

Штиклите се разновидни, но на сите им е заедничко тоа што имаат тенки ремчиња кои се врзуваат околу глуждовите или дури до колената, во зависност од должината.

Чевлите во боја одлично се комбинираат со едноставна комбинација.

Марамата може да се искористи и како модерен детал за врзување со кои се нагласува глуждот.

Ако не знаете кои чевли да се забавувате, ова е одлична идеја.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.