ruter fin

Рутерот кој го користеите за да се поврзете на интернет , ако го оставите вклучен во текот на целиот ден ќе троши електрична енергија исто како и фрижидерот.

aplikacija fin

20.10.2020

Многу апликации тврдат дека ќе ви олеснaт некој аспект од животот, било да е тоа слушање музика, играње видео игри, грижа за вашето здравје и слично, но тие всушност се штетни, како за вашиот уред, така и за вашата приватност.

huavej fin

20.10.2020

Кинеската телекомуникациска компанија Хуавеј ќе изгради истражувачки и развоен центар во Будимпешта, изјави денеска шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто.

iPhone5G fin

Епл ги претстави својот најнов паметен телефон „Ајфон 12 – 5-Г“, како и неговите „мини“ и „про“ верзии, со нов екран и нов изглед.

zoom fin

20.02.2020

Откако беше објавено дека на корисниците кои ја користат бесплатната верзија на апликацијата Zoom нема да им биде понудено криптирање „од крај до крај“ (end-to-end), од компанијата велат дека сите оние кои ја користат својата апликација сепак ќе можат да користат AES256 GCM заштита. Компанијата тврди дека се обидува да ја балансира безбедноста со можноста да ги принуди оние што го користат овој софтвер за нелегални цели да престанат да го прават тоа. Тие велат дека пронашле начин да ја постигнат таа цел.

maska fin

18.06. 2020
Израелските научници дизјанираа заштитна маска за лицето за повеќекратна употреба, којашто може да ги убие коронавирусот со топлина, напојувајќи се преку полнач за мобилни телефони.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново