Рецепт: Смути од портокал со ѓумбир и цимет

Објавено на 17 јануари, 2022 во 11:36

Состојки:

– 1 портокал

– Малку ѓумбир

– 2 дл јогурт

– 1 банана

– малку мед по желба

– цимет за посипување

Подготовка:

Излупете го портокалот и исечете го на мали парчиња.

Исчистете парче свеж ѓумбир, па исечете го на парчиња

Исечете ја бананата на помали парчиња.

Сето ова ставете го во блендер заедно со јогуртот и убаво измешајте.

Додадете малку мед по желба.

Истурете во чаша и посипете со цимет.

Уживајте!

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.