Кои бои на коса ќе ја одбележат 2021 година?

Објавено на 5 јануари, 2021 во 11:01

nijansi na kosa fin

5.01.2021

Во новата 2021 година како интересни трендови за боење на косата ќе се истакнат бакарната нијанса, одржаната црна боја и впечатливите прамени.

bakar fin

Бакарна нијанса

Серијата Queen’s Gambit донесе нов тренд и кога станува збор за косата. Сите се вљубија во нијансата на коса на главната актерка.
Фризерите велат дека бојата на бакарот ќе биде омилена во текот на 2021 година и дека ќе ја гледаме насекаде.
Оваа боја е особено добра за луѓето кои имаат светлосен тен.

crnaboja fin

Одржаната црна боја

Црната коса е повторно актуелна. Изгледа измерено, елегантно и добро се вклопува со сите типови на кожа.

prameni fin

Впечатливи прамени

Модните трендови од 90-тите се вратија на голема врата, а исто така и кога станува збор за стилизирање на косата.
Се повеќе жени одлучуваат да ги фарбаат само прамените околу лицето, додека остатокот од косата е во потемна нијанса.
Фризерите велат дека овој тренд ќе го достигне својот врв во текот на 2021 година.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.