batenattikva fin

Еве неколку здравствени придобивки од оваа тиква:

loszdiv fin

28.09.2020

Oвие намирници можат барем привремено ќе го решат вашиот проблем со лошиот здив од устата.

baloni40godina fin

По четириесеттата година, организмот е поподложен на кардиоваскуларни болести и холестерол, па затоа метаболизмот треба да се зајакне со исхраната.

smokvi fin

Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност зголемените маснотии во крвта се болест на денешницата.

cajodsipka fin

Шипката е растение што уште од многу одамна на овие простори е познато по своето моќно лековито и антибактериско дејство. Од плодот на шипката се подготвува мармалад, слатко, сок, ликер, сируп и најпознатиот и најчесто применуван напиток – чајот од шипка.

zalfija fin

Кашлицата е грчевита контракција на мускулите, со која организмот се ослободува од слузта акумулирана во бронхиите и може да биде инфективна. Значи, кашлицата е помошник на кој му е потребна поддршка.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново