Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Насекаде во Бразил сокот од моркови се користи за долготраен и здрав тен.

Сокот од моркови е богат со витамините А ,Б, Ц, Д, Е, ПП, К, како и со големи количини железо, бакар и кобалт.

Овој природен сок го освежува организамот, зголемува апетитот и имунитетот, помага во намалувањето на килограмите, го нормализира варењето на храната, процесот на метаболизам, односно воспоставува хемиска рамнотежа во целиот организам. Одличен е во борбата против инфекции и отпорност на организамот, го прочистува црниот дроб и делува позитивно на ендокриниот систем.

Морковот влијае во процесот на заздравување од некои кожни болести, како дерматитисот. Влијае на правилниот раст, го поправа видот, го зајакнува срцето. Тој е природен антидепресив, го отргнува немирот и психичкиот умор.

Сокот од моркови треба да се пие наутро пред доручекот. Доволно е 150 мл свежно цеден морков  и наздравете со една мала чаша за подобро здравје.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.