Стопете ги масните наслаги околу половината

Објавено на 18 јануари, 2016 во 07:22

Народната помош е секогаш добредојдена често а ова е пијалак кој лесно се подготвува дома, а видливи резултати се забележуваат неколку недели по секојдневната консумација.

Потребни состојки:

2 литри вода

1 грејпфрут

1 портокал

1 цеден лимон

1/2 излупена краставица

неколку свежи листови нане и коцки мраз.

Подготовка:

Овошјето и зеленчукот, исчистете ги, а потоа изгмечете ги и ставете ги во садот со водата. Додадете го нането, а коцките мраз може да ги додадетена крај. За најдобар ефект оставете пијалакот да стои барем 2 часа.

Консумирајте го преку целиот ден.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.