Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

limonada fin

Лимонот е намирница која важи за вистински подарок од природата, најмногу поради детоксирачките својства и големата количина витамин Ц.

Од друга страна, чиа семето ја враќа енергијата на телото и го подобрува имунитетот. Тоа е богато со омега 3 масни киселини, а исто така не содржи ниту трага глутен.
Комбинацијата на лимон и чиа семе важи за сосема природен енергетски пијалак, кој во исто време ќе ви помогне да се ослободите од насобраните отрови во телото.

Потребни ви се:
Една шолја вода
Еден исцеден лимон
Една лажичка јаворов сируп
Една лажичка чиа семе

Сите состојки треба да ги измешате и да оставите да отстојат најмалку 10 минути, а може и подолго, околу еден до два часа. Потоа, уживајте во природниот енергетски пијалак.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

 
   
   
   
   

Најново