Во едно британско истражување со кое беа опфатени околу 200 мажи, поголемиот број од нив како најголем „страв“ ја навеле ќелавоста, па дури потоа импотенцијата.

Причините за зголемено опаѓање на косата можат да бидат различни. Жените во поголема мера од мажите, косата ја негуваат со различни препарати кои често и штетат.

Природниот сок од портокал е извор на здравје и убавина. Ви ги откриваме добрите страни на овој пијалак поради коиби требало да го пиете секојдневно.

Според нутритивниот состав, тој е сличен на кромидот и лукот, но содржи повеќе белковини, бета-каротин и витамин Ц. Од минерали, празот е богат со манган, фолна киселина, железо, магнезиум, фосфор, калиум и калциум.

Брокулите ги зголемуваат заштитните ензими во ткивото на градите, со што штитат од развој на рак на дојка.

Кантарионовото масло е единствено што се подготвува од свежо растение,ви требаат 100 г цветови на литар масло. Најдобро е маслиновото. Оставете ги цветовите да отстојат преку ноќ, а потоа:

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново