Десет казни за не пропуштање на пешаци на територија на СВР Велес

Објавено на 27 мај, 2022 во 12:50

Засилена акциска контрола за санкционирање на возачи коишто не пропуштаат пешаци на пешачки преми била спроведена вчера, на територија на РСМ во период од 10:00 до 14:00 часот.

За време на четиричасовната акциска контрола биле санкционирани 78 лица коишто не ги почитуваат обврските како возачи.

Од Министерство за внатрешни работи информираат дека на територија на Сектор за внатрешни работи Велес санкционирани се 10 возачи.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.